Biokominek ścienny to nowoczesne źródło ogrzewania, które można montować w domach i mieszkaniach. Rozwiązanie to cieszy się bardzo dużą popularnością, z uwagi na to, że jest ono ekologiczne i bezpieczne w użyciu.

Efektowny biokominek ścienny jest nowatorskim rozwiązaniem dla każdej osoby, która pragnie posiadać efektownie wyglądające źródło ogrzewania w swoim domu. Nie zajmuje ono zbyt wiele przestrzeni, dlatego też można je wkomponować we wnętrza o niewielkim metrażu. Relaksujący ogień ściennego biokominka w domu, mieszkaniu lub w biurze, wprowadza pozytywną atmosferę, jak również ma działanie uspokajające. Prawidłowo dobrany biokominek ścienny umili spotkania towarzyskie w gronie znajomych, rodziny czy przyjaciół. Produkt ten jest bardzo łatwy w montażu i wyróżnia się konstrukcją, którą można dopasować do pozostałej aranżacji danego wnętrza. W sprzedaży dostępny jest biokominek ścienny z przednią szybą, wykonaną ze szkła odpornego na działanie bardzo wysokiej temperatury powietrza. To produkt, który wytwarza ciepło i może być ozdobą pomieszczeń. Doskonale sprawdzi się on we wnętrzach, w których nie ma możliwości montowania tradycyjnych kominków, z uwagi na brak przewodów kominowych lub też inne przeszkody architektoniczne. Ekologiczny biokominek ścienny jest wyposażony w gasidełko, jak również sporej wielkości zbiornik na biopaliwo. Produkt ten nie potrzebuje do sprawnego działania prądu elektrycznego, dzięki czemu jest on tani w eksploatacji. Łatwy i szybki montaż pozwala na wkomponowanie go, zarówno w przestrzeń salonu, sypialni, jak i stylowego gabinetu biurowego. Biokominek ścienny jest markowym wyrobem, który można zamówić w różnych wersjach, idealnie dopasowanych do barwy ściany. Ponadto produkt ten posiada konstrukcję owalną, okrągłą lub też kwadratową bądź prostokątną.

Biokominek ścienny – łatwe w montażu dodatkowe źródło ogrzewania

Elegancki biokominek ścienny to produkt, który posiada wiele zalet. Jego estetyczne wykonanie, modne wzornictwo, jak również bezpieczeństwo używania, sprawiają, że wyrób ten coraz częściej stanowi element aranżacji i dodatkowe źródło ogrzewania w przestrzeni mieszkalnej i biurowej. Na uwagę zasługuje fakt, że biokominek ścienny może być montowany, zarówno w pionie, jak i w poziomie. Na rynku znaleźć można produkty w rozmiarze od mini do XXL. Wyrób ten może być wyposażony w jeden lub kilka palników. Całkowite napełnienie zbiornika pozwala na ogrzanie pomieszczenia o sporym metrażu, nawet przez 3 do 6 godzin, bez potrzeby uzupełniania paliwa. Wykorzystanie do wyrobu takiego produktu, jak biokominek ścienny starannie dobranej stali, wpływa na walory wizualne tego produktu, jak również zapobiega jego uszkodzeniom mechanicznym, powstałym w wyniku intensywnej eksploatacji i działania bardzo wysokiej temperatury powietrza. Biokominek ścienny w wersji wiszącej nie wymaga przygotowania wnęki. Może być on umieszczony niemal na każdej ścianie, zarówno tej wykonanej z surowców naturalnych, jak i pokrytej farbą lub innego typu okładziną. W sprzedaży znaleźć można także biokominek ścienny z opcją montażu przy suficie. Osoby dysponujące nieco większym metrażem domu, mieszkania lub pomieszczenia biurowego mogą zdecydować się na funkcjonalne i sprawdzone rozwiązanie, którym jest biokominek wolnostojący. To alternatywa tradycyjnego pieca lub kominka wykorzystującego drewno opałowe wysokiej klasy, Biokominek wolnostojący to produkt z regulowanym płomieniem. Może być używany na tarasie, patio, balkonie, jak również w pomieszczeniach zamkniętych, wyposażonych w sprawnie działającą wentylację. Wysokiej jakości biokominek wolnostojący w wersji portalowej przypomina małe dzieło sztuki. Produkt ten składa się z elementów wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej, jak również obudowy z lakierowanej płyty MDF, o wzmocnionej konstrukcji.

Biokominek wolnostojący – alternatywa tradycyjnego kominka na drewno

Wysokiej klasy biokominek wolnostojący to produkt, który można przystosować do metrażu pomieszczenia. Wyrób ten jest wykonany z niezwykłą starannością. Dlatego też posiada on efektownie prezentujące się detale i zdobienia, nadające mu wyjątkowego wyglądu. Biokominek wolnostojący w wersji portalowej świetnie wkomponowuje się w pomieszczenia utrzymane w stylu nowoczesnym i tradycyjnym. To proste w obsłudze źródło ogrzewania, które nie emituje szkodliwych oparów i produktów spalania, jak ma to miejsce w tradycyjnych kominkach z opałem drewnianym. Zastosowanie starannie oczyszczonego biopaliwa gwarantuje, że zbiornik napełniony tym związkiem chemicznym, nie wydziela żadnych szkodliwych ani nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu biokominek wolnostojący zasilany starannie oczyszczonym biopaliwem, nie wymaga czasochłonnego procesu czyszczenia paleniska czy szyby ochronnej, a także regularnego usuwania popiołu i odpadów, powstałych zwyczajowo w trakcie procesu spalania. Nowoczesny biokominek wolnostojący to markowy produkt, który pojawia się w wielu różnych ofertach firm, projektujących i wytwarzających tego typu wyroby. Warto zwrócić uwagę na to, że to ekologiczne i bezpieczne źródło ogrzewania. Może być montowane w taki sposób, aby odwzorowywać tradycyjny kominek. Wyrób ten nie wymaga podłączenia do przewodu kominowego, jak również nie musi być poddawany regularnym przeglądom kominiarskim. Jako element dekoracyjny, produkt ten sprawdzi się również w jadalni czy stylowej, domowej bibliotece. Biokominek wolnostojący jest wyposażony w palnik z płynną regulacją płomienia, w którym umieszczono bezpieczną biowkładkę. Stanowi ona solidne zabezpieczenie przed ryzykiem wycieku biopaliwa i znacznie podnosi jakość oraz komfort używania tego produktu. Wytrzymały, elegancki i sporej wielkości palnik, który posiada markowy biokominek wolnostojący, posiada regulację płomienia płomienia.


Nowoczesny biokominek ścienny to produkt dostępny w różnych wersjach kolorystycznych do wyboru. Wśród wielu modeli tych produktów znaleźć można wyroby z wkładami na bioetanol, które mogą być umieszczone praktycznie na każdym rodzaju ściany, zarówno w domu, jak i w mieszkaniu.