Tak faktycznie klasyfikacji kominków jest sporo. Da się je dzielić z uwagi na różnorakie cechy i właściwości. Gdzie znaleźć tego rodzaju podział? Wystarczy przeczytać to, co napisałem w tym artykule. Tak rzeczywiście nie powinieneś szukać – poznanie podziału przed zakupem to naturalnie fundament. Zakup kominka dla osoby niedoświadczonej to niełatwa rzecz – sprawa nie jest prosta. No dobrze, ale z nami kupisz kominek bez problemów. Trzeba wyłącznie zauważyć na podział zamieszczony poniżej. A więc do dzieła, jeżeli chcesz masz możliwość czytać. Czas wyszczególnić znane nam podziały kominków.

Kominki możemy podzielić przez wzgląd na sposób montowania. Są zabudowane całkowicie czy też częściowo w ścianie, są również wolnostojące. Kolejny podział przez wzgląd na osłonę paleniska. Są zabudowane z tak zwanym wkładem kominkowym jak i z otwartym paleniskiem. Kolejny podział ze względu na rodzaj paliwo, najczęśćiej jest to drewno, choć są również kominki elektryczne, kominki na gaz jak i paliwo płynne.

Kolejny podział ze względu na sposób podawania paliwa (to tyczy się jedynie kominków na paliwa stałe). W tym miejscu wydzielamy kominki z palnikiem retortowym sterowanym automatycznie na pellety, kominki na drewno z dokładaniem ręcznym. Jest też podział ze względu na sposób rozprowadzenia ciepła. W tej kategorii wyróżniamy kominki oddające ciepło tylko do pomieszczenia, w którym kominek stoi, ale również kominki z wymiennikiem ciepła. Kominki z wymiennikiem ciepła można oprócz tego podzielić na te z rozprowadzaniem grawitacyjnym ciepłego powietrza, z mechanicznym rozprowadzeniem ciepłego powietrza jak i z płaszczem wodnym.

Wydawać by się mogło, że na kominki mogą sobie w dzisiejszych czasach pozwolić jedynie ci najbardziej zamożni. Nic bardziej mylnego. Albowiem na przykład na stronie internetowej artbud.pl można znaleźć kominki jak i wkłady kominkowe po rewelacyjnych cenach, które dodatkowo da się negocjować! Można powiedzieć, że w sklepie tym każdy znajdzie coś dla siebie, bo kominki i wkłady kominkowe u tego dystrybutora są na każdą kieszeń! Zawsze masz możliwość także liczyć na fachową pomoc z zakresu doboru materiału, ale nie tylko! Masz możliwość w sklepie tym znaleźć produkty takich firm jak choćby Dovre, Fonte Flamme, ale również Byrski, Jedlińsk, Sparke. Da się popamiętać, że firma o której tutaj piszę zapewnia największy asortyment swoim klientom! Najlepsze: kominki narożne, kominki powietrzne, kominki żeliwne, ogrzewanie kominkiem, kominki z płaszczem wodnym, kominki na pelet, biokominki.